Astazi: "Capra vecinului"
Povestesc cu o respectabila doamna, romanca ce in prezent traieste si face afaceri in Germania. Imi relateaza cum in timpul uneia dintre vizitele sale in Romania a fost rugata de catre o reprezentanta a noii clase de romani prosperi, sa ofere sprijin/informatii pentru achizitionarea unei picturi de Picasso: “orice, dar sa fie original” precizeaza potentiala clienta, iar numele pictorului il citeste dintr-un carnetel, pt. ca nu si-l aminteste exact. “Sunteti sigura ca stiti ce va doriti ? Un Picasso original costa milioane de dolari si nu se vinde la coltul strazii - uneori trebuie asteptat ani pana cand devine ceva disponibil”. Raspunsul: “Pai cum asa?! Doar vecina mea are unul!”
Via Delia Brad
Showing posts with label Sa radem cu Stan si Bran. Show all posts
Showing posts with label Sa radem cu Stan si Bran. Show all posts
Wednesday, March 17, 2010
Subscribe to:
Posts (Atom)