Showing posts with label declaratii. Show all posts
Showing posts with label declaratii. Show all posts

Thursday, April 29, 2010

Carne Tremula

Filmele lui Almodovar nu contin pornografie ci doar viata dezbracata de haine.

Tuesday, April 27, 2010

Big Boys&Big Girls

Remember boys and girls. Big glasses and green socks don't make you interesting and cool. Being competent and evolved does

Friday, April 16, 2010

Concluzie 1

E.T is yoda's bitch

Wednesday, March 10, 2010

Sportul nostru cel de toate zilele

Sportul nu se desfasoara doar pe stadioane sau in alte locatii special amenajate. Sport facem in fiecare zi: alergam dupa autobuze sau sperante pierdute, levitam de nervi, facem skandenberg pentru ultimul sandwich ramas in galantar, inscriem in agenda personala esecuri sau performante, pornim sau inchidem competitii, acordam sau luam cartonase rosii. Suntem in functie de moment sprinteri, gladiatori, yoghini sau gimnasti.

Monday, March 8, 2010

Cum se multumeste o blonda

„Am primit 5 rochii foate frumoase de la Cătălin, toate de la case de modă de prestigiu, un căţeluş foarte scump, rasa bichon maltez, bijuterii, parfumuri, bomboane", a declarat Bianca, pentru Click!

Monday, March 1, 2010

Home, sweet home

Dupa ce am bifat toate destinatiile turistice obligatorii, m-am bagat in pat cu o carte in limba romana.

Monday, February 15, 2010

Moartea mea nu este treaba altora

Deci a murit. Asa a vrut el. Este treaba lui.

Dar moarte lui nu este un act de PR.

Doar Simona Sensual s-ar sinucide daca ar avea comunicat exact numarul de inserturi de presa generate de acest (bun) gest.

Thursday, February 4, 2010

Nu cred ca sunt patriot I

Sau cel putin nu asa cum am fost invatat la scoala: sa ne dam viata pentru patrie, ca Romania este unica si irepetabila, ca dimineata trebuie sa ii multumesc lui Dumnezeu (sau partidului-in functie de epoca, nu?) pentru ca am avut aceasta sansa unica (sic)sa deschid ochii pe acest taram fascinant.

Tuesday, January 12, 2010

Lesbianism

Elena Udrea: "Nu l-am privit niciodată pe Băsescu ca pe un bărbat".

Wednesday, December 23, 2009

Astazi am invatat ca...

...nu am invatat nimic.

Friday, December 11, 2009

Pipi de cinci stele

Cat de mult iubesc stabilimentele de cinci stele unde, la buda, se afla un afis impecabil printat cu "nu va urcati cu picioarele pe colacul toaletei". Acesta este adevaratul customer care! Management care stie ca eu, clientul lui peste, fac pipi ca Scufita Rosie. Si ca nu imi curge bine decat in lavoar din onix, alimentat cu apa Evian.

Thursday, December 10, 2009

Talking about a revolution

Incepand cu ziua de sambata NU am mai citit ziare, nu am mai ascultat stirile si nici nu m-am mai dat cu barca pe net, prin oceanele de stiri. Si ma simt atat de bine! Am ras, am luat mese lungi cu cei mai buni prieteni, am vorbit despre moda si tarzan, despre filme si amante, despre zodii si bobi.
Nu cred ca am nevoie sa stiu cine este presedinte. Ori cu fostul, ori cu noul, criza este tot una si aceeasi iar lipsa de creier exista la amandoi. Unul mai rau ca Boc nu exista, altul mai bun nu ai cum sa gasesti.

Friday, November 27, 2009

Altfel

„Yo soy español integral y me sería imposible vivir fuera de mis límites geográficos; pero odio al que es español por ser español nada más, yo soy hermano de todos y execro al hombre que se sacrifica por una idea nacionalista, abstracta, por el sólo hecho de que ama a su patria con una venda en los ojos. El chino bueno está más cerca de mí que el español malo. Canto a España y la siento hasta la médula, pero antes que esto soy hombre del mundo y hermano de todos. Desde luego no creo en la frontera política.”

„Eu sunt în mod integral spaniol şi ar fi imposibil pentru mine să trăiesc dincolo de hotare; dar îl urăsc pe cel care este spaniol doar de dragul de a fi spaniol, eu sunt fratele tuturor şi îl detest pe omul care se sacrifică pentru o idee naţionalistă, abstractă, din simplul motiv că îşi iubeşte ţara cu o legătură la ochi. Mă simt mai apropiat de chinezul bun decât de spaniolul rău. Cânt Spania şi o simt până în măduva oaselor, dar înainte de asta sunt cetăţean al lumii şi frate cu toată lumea. În nici un caz nu cred în graniţele politice.”

Federico Garcia Lorca

Wednesday, November 18, 2009

Despre dragoste



D-na Dinica.

Fotografie de Cristina Bazavan.

Monday, November 16, 2009

Si nimeni nu ma vrea...

"în SUA a început isteria anului 2012 care, după interpretările calendarului Maya, marchează sfîrşitul lumii. Sigur, discuţia în jurul acestui an este prilejuită de un film cu numele 2012, gata să fie lansat în cinematografe. Am citit şi nişte articole care “îndeamnă la calm”, se bazează pe argumente raţionale etc., dar asta aşa, să facă viaţa filmului mai uşoară! la noi, în 2012 vor fi alegeri parlamentare. Deci, nici vorbă de sfîrşitul lumii!"
Concluzie: pana si sfarsitul lumii ne ocoleste pe noi romanii.

Thursday, November 5, 2009

Pauza de masa

Am inchis ochii si am lasat muzica sa treaca prin mine.

Wednesday, November 4, 2009

Concluzie

Banca mea a decis ca totusi sa faca o plata pe care eu o blocasem.
A decis ea, cu de la sine putere.
I-am sunat si i-am intrebat daca ei realizeaza ca sunt banca MEA si nu a persoanei catre care au facut plata.
Nu au stiut ce sa imi raspunda.

De fapt tot ce este al MEU, nu imi apartine: guvernul, strada, autostrada, spitalele, presedintele, legile si ce mai vreti voi.

Wednesday, October 28, 2009

ET goes home

“Conform casei de pariuri Gamebookers, şansa lui Sorin Oprescu să ajungă la Cotroceni este mai mică decât posibilitatea să existe viaţă pe altă planetă”

Tuesday, October 27, 2009

O replica banala

"Chiar daca eu sunt de cacat,din fericire asta nu te face pe tine mai bun decat mine".

Thursday, October 22, 2009

RoHustler

'Cameo a spus:
Noi, romanii, am descoperit un nou gen de divertisment: promovarea corvetelor. Ne amuzam copios, radem in hohote, aratam cu degetul, huiduim si fluieram, tropaim din picioare si strigam in cor: "Mucles! Sa vina alta!" Concurentele se inghesuie, care mai de care se siliconeaza, se colageneaza si se hyaluronizeaza; isi dau coate, se inghesuie sa stea in genunchi in fata slitzurilor descheiate de afaceristi si fotbalisti; se scuipa intre ele; se pupa intre ele; isi reneaga trecutul; isi reinventeaza trecutul; ele mint; noi ne facem ca le credem. Radem. De ele. Corvetele sunt vedete, sunt la tv, radio, ziare. Fac bani. Noi inghitim in sec. Bem apa chioara si mirosim cartofii prajiti ai vecinului. Si radem.