In stanga am oceanul iar in dreapta un cubito, o combinatie ucigatoare pentru ficat din care ma prefac ca beau doar ca sa nu o intristez pe menajera. Aici oamenii nu se enerveaza, doar plang sau isi iau o privire de caine batut in fata careia intotdeauna am capitulat fara drept de apel.
Sunt 30 de grade afara insa prietenii regasiti imi spun ca este extrem de frig pentru cei care traiesc aici. Dimineata, cand eu trebuie sa dau aerul conditionat la maximum ca sa mai pot dormi macar o ora, menajera si sotul ei isi iau pufoaicele si pleaca la piata. Vazuti din spate par doi pinguini rataciti in desert.
Showing posts with label vacanta. Show all posts
Showing posts with label vacanta. Show all posts
Wednesday, December 23, 2009
Subscribe to:
Posts (Atom)